Kurumsal

HAKKIMIZDA

Merkez ofisi İstanbul Üsküdar’da bulunan Insula, 6 yıl süren Ar-Ge sürecinin ardından yapı-inşaat sektörünün başlıca sorunlarından olan; ısı, yangın, ses ve nem yalıtımı konularına çözüm geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Tamamen ülkemizde geliştirilen ve üretilen Insula ürünleri, bugün için “Dış Cephe”, “İç Cephe” ve “Zemin” olmak üzere üç ayrı çözümden oluşan bir ürün yelpazesine sahiptir.

Insula ürünlerinde, ana hammadde olarak atık camların geri dönüştürülmesiyle elde edilen cam kürecikler kullanılmaktadır. Ana hammade olan cam küreciklere eklenen özel formüllü içerikle, yüksek mukavemetli ve performanslı yalıtım sıvası INSULA elde edilmektedir. Söz konusu formüller ile üretilen Insula ürünleri, başta ısı yalıtımı olmak üzere, yangın ve ses yalıtımını en yüksek performansla gerçekleştirmektedir. Ek olarak nem ve küf oluşumunu etkin bir şekilde önleyerek müşterilerine tek bir ürünle birçok çözümü bir arada sunmaktadır.

Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından “Yeşil Bina” sertifikalarına (LEED, BREEAM vb.) önemli ölçüde katkı sağlayan inorganik bir yalıtım malzemesidir. Insula ürünleri Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş olup, tüm hakları Insula markasına ait olan formüller içermektedir.

MİSYON

Insula; yapı sektöründe geliştirdiği ürünlerle doğayı ve çevreyi koruyan, sağlık ve emniyeti ön planda tutan yenilikçi çözümler üretmektedir.

VİZYON

Insula, geliştirdiği ve geliştireceği formüllerle yapı sektöründeki yatırımcıların ve son kullanıcıların yalıtım sorunlarına çok fonksiyonlu çözümler getirerek uluslararası platformda kendi alanında lider firma olmayı hedeflemektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Sürekli iyileştirme ve gelişim yaklaşımı ile tüm süreçlerimizdeki verimliliğin uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükseltilmesi ile beraber toplam kalite felsefesini esas alarak, takım ruhu içerisinde şirket hedeflerine ulaşılması ve sistemimizin ISO 9001 standartlarının gereğini yerine getirmesi ve aşması yönündedir. Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar ile her zaman doğa dostu ve verimli çözümler geliştirirken, teknik ve niteliksel yetkinliklere yönelik eğitimleri gerçekleştirerek ve faaliyetlerimizi doğa ile barışık, iş sağlığı ve güvenliğini ön planda tutan bütünleşik bir yapıda yöneterek, Yapı-İnşaat sektöründe kalite açısından örnek oluşturacak bir kuruluş olmak için çalışmaktır.